reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Matki matkom i dzieciom - porady, wątpliwości, pomoc
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 28, 29, 30 ... 80, 81, 82  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
open84

Dołączył: 24 Cze 2010
Posty: 31
Skąd: REYKJAVIK
PostWysłany: 21 Cze 2011, 0:27    Temat postu: basen Odpowiedz z cytatem

mstefa, podobno warto isc do tej szkoly na basen...http://www.sundskoli.is/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
open84

Dołączył: 24 Cze 2010
Posty: 31
Skąd: REYKJAVIK
PostWysłany: 21 Cze 2011, 0:31    Temat postu: przepuklina pepkowa u dzidziusia Odpowiedz z cytatem

moj synek ma wystajacy pepuszek, przypuszczam ze jest to przepuklina niemowleca. czy ktoras z waszych pociech miala moze przepukline pepkowa?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
open84

Dołączył: 24 Cze 2010
Posty: 31
Skąd: REYKJAVIK
PostWysłany: 21 Cze 2011, 0:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.sundskoli.is/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mikolaj

Dołączył: 12 Kwi 2008
Posty: 462
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 21 Cze 2011, 10:52    Temat postu: Re: ... Odpowiedz z cytatem

evelin1984 napisał:
Kobietki,czy szczepiłyście swoje dzieciaczki w 18 miesiącu przeciwko odrze,śwince i różyczce?
Rożne są opinie na temat tej szczepionki,a mianowicie to chodzi o autyzm(dziecko bardzo dobrze rozwijało się a po szczepionce nie było już z nim kontaktu-wypowiedzi matek),chociaż to nie jest do końca potwierdzone,ale..... i waham się co do tego szczepienia.
Jakie są Wasze opinie na ten temat?


Ja szczepilam swojego, teraz ma 2,5roku rozwija sie prawidlowo. Tez milam lekkie obawy przed tym szczepieniem i sama wywnioskowalam ze wszystkie komplikacje poszczepienne wychodza jak dziecko bylo chore podczas szczepienia lub zakonczylo jakas kuracje lekami krotko przed szczepieniem. Daltego dziecko do dwoch tyg. przed szczepieniem powinno byc calkowicie zdrowe.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mikolaj

Dołączył: 12 Kwi 2008
Posty: 462
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 21 Cze 2011, 10:57    Temat postu: Re: przepuklina pepkowa u dzidziusia Odpowiedz z cytatem

open84 napisał:
moj synek ma wystajacy pepuszek, przypuszczam ze jest to przepuklina niemowleca. czy ktoras z waszych pociech miala moze przepukline pepkowa?


Hej moj mial taki pepuszek, jak palcem delikatnie wciskalam go do brzucha to przez chwile tam zostawal a pozniej znowu wylazil. Pokazalam to lekarce i ona powiedziala mi ze mam malego jak najczesciej klasc na brzuchu w ten sposob naturalnie wzmacnia miesnie brzucha i przepuklina sama sie schowa jesli do ktoregos miesiaca nie bedzie poprawy to oni by ja operacyjnie naprawili, naszczescie malemu schowala sie sama jak mial ok 6-7m-cy pamietam bo chcialam pokazac mamie jak to wyglada i nie zdazylam bo jak pojechalismy do pl to juz niec nie bylo widac pepuszek wygladal prawidlowo. Zaraz tez zaczal raczkowac takze miescie bucha caly czas pracowaly no tez moze pomoglo to ze nie uzywalam chodzika.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
aszkim

Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 40
PostWysłany: 21 Cze 2011, 22:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam. Mam pytanie Smile rok temu urodzilam synka, do dzisiaj karmie piersia. W zwiazku z czym strasznie wypadaja mi wlosy.Oczywiscie lekarz powiedzial ze to po ciazy i przy karmieniu -normalne.Znacie moze jakies witaminy/tabletki/ na wlosy.zeby nie wypadaly. dzieki Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
malbork

Dołączył: 15 Paź 2009
Posty: 66
PostWysłany: 22 Cze 2011, 0:13    Temat postu: Witaminki:) Odpowiedz z cytatem

aszkim napisał:
witam. Mam pytanie Smile rok temu urodzilam synka, do dzisiaj karmie piersia. W zwiazku z czym strasznie wypadaja mi wlosy.Oczywiscie lekarz powiedzial ze to po ciazy i przy karmieniu -normalne.Znacie moze jakies witaminy/tabletki/ na wlosy.zeby nie wypadaly. dzieki Smile

Witam:)mialam podobny problem,poniewaz tez dlugo karmilam piersia moja coreczke i polozna powiedziala,zebym zazywala te same witaminy ,ktore lykalam w czasie ciazy,bo one sa tez odpowiednie na okres karmienia.Nie pamietam nazwy w tej chwili,ale jesli pojdziesz do apteki to znajda je dla Ciebie.
Pozdrawiam:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aszkim

Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 40
PostWysłany: 22 Cze 2011, 17:55    Temat postu: Re: Witaminki:) Odpowiedz z cytatem

malbork napisał:
aszkim napisał:
witam. Mam pytanie Smile rok temu urodzilam synka, do dzisiaj karmie piersia. W zwiazku z czym strasznie wypadaja mi wlosy.Oczywiscie lekarz powiedzial ze to po ciazy i przy karmieniu -normalne.Znacie moze jakies witaminy/tabletki/ na wlosy.zeby nie wypadaly. dzieki Smile

Witam:)mialam podobny problem,poniewaz tez dlugo karmilam piersia moja coreczke i polozna powiedziala,zebym zazywala te same witaminy ,ktore lykalam w czasie ciazy,bo one sa tez odpowiednie na okres karmienia.Nie pamietam nazwy w tej chwili,ale jesli pojdziesz do apteki to znajda je dla Ciebie.
Pozdrawiam:)

czyli kwas foliowy moze byc tak ? Smile dziekuje bardzo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
malbork

Dołączył: 15 Paź 2009
Posty: 66
PostWysłany: 22 Cze 2011, 23:10    Temat postu: Re: Witaminki:) Odpowiedz z cytatem

aszkim napisał:
malbork napisał:
aszkim napisał:
witam. Mam pytanie Smile rok temu urodzilam synka, do dzisiaj karmie piersia. W zwiazku z czym strasznie wypadaja mi wlosy.Oczywiscie lekarz powiedzial ze to po ciazy i przy karmieniu -normalne.Znacie moze jakies witaminy/tabletki/ na wlosy.zeby nie wypadaly. dzieki Smile

Witam:)mialam podobny problem,poniewaz tez dlugo karmilam piersia moja coreczke i polozna powiedziala,zebym zazywala te same witaminy ,ktore lykalam w czasie ciazy,bo one sa tez odpowiednie na okres karmienia.Nie pamietam nazwy w tej chwili,ale jesli pojdziesz do apteki to znajda je dla Ciebie.
Pozdrawiam:)

czyli kwas foliowy moze byc tak ? Smile dziekuje bardzo

Raczej mialam na mysli jakies zbilansowane witaminy i mineraly w jednym.Jesli poszlabys do apteki to sa one w czesci samoobslugowej,gdzie znajduje sie wiele innych wzmacniajacych preparatow.Tam musisz znalezc przeznaczone dla kobiet w ciazy i karmiacych,lub zapytac kogos z obslugi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
malbork

Dołączył: 15 Paź 2009
Posty: 66
PostWysłany: 22 Cze 2011, 23:37    Temat postu: Pregnacare&Breastfeeding Odpowiedz z cytatem

Znalazlam je na stronie lyfja.is nazywaja sie Pregnacare&Breastfeeding.
To sa witaminy,ktore ja lykalam w czasie ciazy i karmienia.
Pozdrawiam:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
herka

Dołączył: 11 Wrz 2010
Posty: 5
PostWysłany: 23 Cze 2011, 1:26    Temat postu: WITAM Odpowiedz z cytatem

mam do was dziewczyny pytanko czy jest tu coś takiego jak actimel moj synek ma zapalenie oskrzeli i przyjmuje antybiotyk synek ma 13 miesięcy widziałam w sklepie cos podobnego nazywa się chyba lgg czy cos takiego niestety odkąd poszedł do niani zawsze jest coś 2 tyg dobrze i za 2 tyg spowrotem jest chory niestety jest uczulony na tran i rybę a witaminy przyjmuje a poszukuje czegoś na wzmocnienie organizmu pozdrawiam was serdecznie Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aszkim

Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 40
PostWysłany: 23 Cze 2011, 8:28    Temat postu: Re: WITAM Odpowiedz z cytatem

herka napisał:
mam do was dziewczyny pytanko czy jest tu coś takiego jak actimel moj synek ma zapalenie oskrzeli i przyjmuje antybiotyk synek ma 13 miesięcy widziałam w sklepie cos podobnego nazywa się chyba lgg czy cos takiego niestety odkąd poszedł do niani zawsze jest coś 2 tyg dobrze i za 2 tyg spowrotem jest chory niestety jest uczulony na tran i rybę a witaminy przyjmuje a poszukuje czegoś na wzmocnienie organizmu pozdrawiam was serdecznie Smile

Jak najbardziej mozesz podawac synkowi to LGG jest to to samo co actimel Smile Nawet lekarze polecaja po kuracji antybiotykowej przyjmowania LGG dla dzieci Smile pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Buszmenka

Dołączył: 26 Wrz 2008
Posty: 56
PostWysłany: 26 Cze 2011, 18:08    Temat postu: Matki matkom i dzieciom Odpowiedz z cytatem

hey dziewczyny mam pytanko czy ktoras z was bedzie w najblizszym czasie kupowala jakies ubranka dla swoich pociech w sklepie???Prosze o kontakt na privie i podanie numeru tel.oddzwonie i powiem o co mi chodzi.Z gory dziekuje :-)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pyza27

Dołączył: 12 Cze 2009
Posty: 48
PostWysłany: 26 Cze 2011, 18:11    Temat postu: // Odpowiedz z cytatem

witam
dziewczyny obecnie jestem w polsce na wakacjach niebawem przylatuje i mam pytanko wozek spacerowke mialam z soba lecac z islandi do polski ale teraz jak wracam czy moge wziasc z soba rowniez fotelik samochodowy nie wiecie jak to bedzie wiem ze wozek przysluguje ale jak z fotelikiem czy ktos mial podobna sytuacje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
norbi261107

Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 298
Skąd: reykjavik
PostWysłany: 26 Cze 2011, 22:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja bralam obie rzeczy i nie robili mi problemu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Tlen
mstefa
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 413
Skąd: reykjavik-
PostWysłany: 26 Cze 2011, 22:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mi tez problem nie robili wPolsce.ale nie wiem jak patrza na te duze foteliki--od 9kg,bo moj maly w tym nosiku jeszcze.
a tak wogole to witam,od wczoraj juz na wyspie. jeszcze tydzien i wracam do pracy--masajra-- Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
luiza

Dołączył: 09 Paź 2006
Posty: 151
PostWysłany: 27 Cze 2011, 11:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

te wieksze od 9 kg licza jako bagaz ,dzwonilam na lotnisko i pytalam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
@ni@

Dołączył: 16 Sie 2008
Posty: 326
PostWysłany: 27 Cze 2011, 12:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie tak w tym temacie,może wiecie jak to jest ,bo ja wracając z Polski bedę miała wózek 3w1 czyli jeden stalaż na który wkładasz najpierw gondolkę,a póżniej jak dziecko starsze to ściągasz gondolke i wkładasz spacerówkę,no a do tego jeszcze fotelik-nosidełko. I jak to teraz będzie czy pozwolą mi te trzy rzeczy zabrać czy jednak powiedzą ,że moge wziąć tylko gondolke lub tylko spacerówkę plus fotelik? Może tę część do spacerówki powinnam przesłać pocztą?

Mstefa witam z powrotem,ojj tak to jest wszystko co dobre szybko sie kończy,niestety. Ja lecę w sobotę na 7 tygodni i pewnie ani sie nie obrócę już bedę z powrotem. A jak po tych upałach czujesz się w naszej lodówce? I jak maluch,nie odczuł różnicy temperatur?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
mstefa
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 413
Skąd: reykjavik-
PostWysłany: 27 Cze 2011, 13:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@ni@ witam witam. wiesz ciesze sie ze troszke chlodu tu jest bo w polsce to masakra.maly lot i zmiane temperatur zniosl dobrze
co do wozka ktory chcesz zabrac--to ja w zeszlym roku tez wiozlam taki spacerowka zlozona zajela mi malo miejsca w torbie podroznej(gondole tez tak zlozylam)takze lecialam ze stelazem i fotelikiem-no ale w zeszlym roku placilam za nadbagaz bo may byl w brzuchu.w tym roku mielismy spacerowke i fotelik .ja polecam dokupic dodatkowy bagaz,bo za dodatkowe kg na lotniskach chca kolosalne pieniadze a za wyslanie tez nie malo.a tak za 3500tys mialam 20kg dodatkowe---tak zaszalam ze i tak czekam na paczke,musialam zostawic 10kg ---a w torbach i tak mialam po 2kg wiecej ale nie przyczepiali sie do tego.aha i w polsce na lotnisku nie przyczepili sie do wody ktora mialam w butelkach dla malego,dodatkowo mialam niegazowana w butelce--mialam torbe z wozka wypchana butlekami z woda,herbatka i mleko w proszku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
beatka:)

Dołączył: 15 Lis 2008
Posty: 145
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 27 Cze 2011, 19:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@ni@ napisał:
No właśnie tak w tym temacie,może wiecie jak to jest ,bo ja wracając z Polski bedę miała wózek 3w1 czyli jeden stalaż na który wkładasz najpierw gondolkę,a póżniej jak dziecko starsze to ściągasz gondolke i wkładasz spacerówkę,no a do tego jeszcze fotelik-nosidełko. I jak to teraz będzie czy pozwolą mi te trzy rzeczy zabrać czy jednak powiedzą ,że moge wziąć tylko gondolke lub tylko spacerówkę plus fotelik? Może tę część do spacerówki powinnam przesłać pocztą?

Mstefa witam z powrotem,ojj tak to jest wszystko co dobre szybko sie kończy,niestety. Ja lecę w sobotę na 7 tygodni i pewnie ani sie nie obrócę już bedę z powrotem. A jak po tych upałach czujesz się w naszej lodówce? I jak maluch,nie odczuł różnicy temperatur?


hej,
My wlasnie tak wracalismy z PL. Maly siedzial w nosidelku a stelaz+gondola+spacerowka normalnie na bagaz. Normalnie bez zadnego problemu tylko musialo byc tak spakowane zeby jak najmniej miejsca zajmowalo. Nic nie placilismy za to.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 28, 29, 30 ... 80, 81, 82  Następny
Strona 29 z 82

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron