reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Opony do 4x4

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> 4x4
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mariusx
Gość
PostWysłany: 2 Mar 2008, 17:58    Temat postu: Opony do 4x4 Odpowiedz z cytatem

Witam, znacie jakies dobre miejsce z oponami do 4x4 w Rkv ?

potrzebuje 31" lub 32" na 10,5"
Powrót do góry
szczur4x4

PostWysłany: 26 Mar 2008, 9:33    Temat postu: Re: Opony do 4x4 Odpowiedz z cytatem

mariusx napisał:
Witam, znacie jakies dobre miejsce z oponami do 4x4 w Rkv ?

potrzebuje 31" lub 32" na 10,5"

zastanawiem się nad sprzedażą całych kół , felgi aluminiowe 16 cali w b. dobrym stanie, opony kupione nowe w listopadzie ładny bierznik,
245/75/16- (31 cali) bardziej do auta terenowego, pasują do nissana, mitsubishi i nie wiem czy nie do toyoty? ale też nie wiem jeszcze jaką cenę wystawić ? czasem można dostać coś na vace ale ja nie mogłem tam nic znaleźć, jest tęż miejsce w hafnarfiordur (kolega trafił opony) , ja byłem w sobotę z kumplem po szybę oglądałem opony - nic , te nowe kupiłem w serwisie opon N1 ( nie daleko firmy EGILS-kod 110), mają czasem też używane, pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
spinacz
User VIP
PostWysłany: 24 Kwi 2008, 18:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jakie wedlug Was powinno byc cisnienie do opon 35 cali?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
O.E.
Opiekun Forum
PostWysłany: 27 Kwi 2008, 14:12    Temat postu: Ciśnienie w oponach aut terenowych Odpowiedz z cytatem

Ciśnienie powietrza w oponach w zmodyfikowanych samochodach, raczej nie jest tabelaryczne.
Zwykle ciśnienie w zwykłych oponach (auta osobowe) to 2 do 2,2 atm.
Jednak w takich nietypowych oponach trzebasamemu dopracować wartość tego ciśnienia (chyba, że ktoś ma jakieś dane praktyczne).
Część opony, która ma styk z podłożem, powinna być po napompowaniu opony, płaska i sztywna. Gdy ciśnienie jest zbyt duże, to ta część opony zamiast być płaska, robi się wypukła, a to pogarsza styk z podłożem oraz naraża na szybsze zużycie.

Gdy opona jest napompowana zbyt słabo, to "koło" samochodu wyraźnie traci geometrię koła. Dodatkowo gdy cisnienie jest zbyt niskie to część opony, która styka się z grutnem może być nawet wklęśnięta do środka.

Niskie ciśnienie jest idealne do jazdy bo sypkim gruncie (np. piasek), oferując możliwość przejazdu po piasku nawet pod górę.

Myślę, że najrozsądniej jest zacząć od ciśnienia 2 atm, bo to może być akurat już strzał w dziesiątkę.

Dla niezorientowanych, przypomnę, że większa opona potrzebuje więcej powietrza, ale ciśnienie może pozostać to samo. Bowiem ciśnienie określa pewną jakość tego powietrza, a nie jego ilość.
To trochę tak jak z wódką - zarówno do małego kileiszka jak i do dużej butelki wlewamy wódkę o tym samym stężeniu 40%, ale oczywiście w butelce będzie tej wódki (jak i alkoholu) więcej.

Na stosowaną wartość ciśnienia może mieć wpływ tylko konstrukcja opony, która np. wymaga większego lub mniejszego ciśnienia. Na ciśnienie stosowane w oponach może mieć również wpływ masa pojazdu, która wymusza stosowanie opon o innym niż standardowe ciśnieniu.
Highlander
Gość
PostWysłany: 27 Kwi 2008, 16:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla opon 31" idealne cisnienie to 28 PSI. Trzeba wygooglac ile powinno byc w 35".
Powrót do góry
stan

PostWysłany: 27 Kwi 2008, 16:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Highlander napisał:
Dla opon 31" idealne cisnienie to 28 PSI. Trzeba wygooglac ile powinno byc w 35".

i nie wazne czy samochod wazy 1,2 czy 3 tony?
Powrót do góry
Highlander
Gość
PostWysłany: 27 Kwi 2008, 16:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zapytaj producenta opon. Ja podalem wartosci zalecane przez producentow.
Powrót do góry
O.E.
Opiekun Forum
PostWysłany: 27 Kwi 2008, 18:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stan napisał:
i nie wazne czy samochod wazy 1,2 czy 3 tony?
Teoretycznie to nie ciśnienie dobiera się do wagi samochodu lecz oponę, a do tejże opony dopiero odpowiednie ciśnienie.
Jeśli samochód o masie 1,5 tony obciążymy do 3 ton, to zwiększenie ciśnienia nic nie da - opony będą wypukłe na większości obwodu a tylko w miescu nacisku na podłoże będą bardziej płaskie.
Gdy natomiast pozostawimy stare ciśnienie, to opona będzie mocniej dognieciona do podłoża.
Trzeba też pamiętać o ważnej sprawie: dociążając samochód zwiększamy automatycznie ciśnienie w oponach, gdyż masa samochodu naciska na oponę powodując zmniejszenie jej objętości a to powoduje, że ciśnienie wzrasta.
To cięższych samochodów potrzebne są specjalne opony i wtedy ciśnienie też musi być odpowiednio dobrane.
mariusx
Gość
PostWysłany: 28 Kwi 2008, 19:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lubię słowo "teoretycznie"

Praktycznie do opono 31" na samochodzie 2tonowym producent zaleca ciśnienie w oponach (tył) 1.8 atm, i tyle teoretycznego rozważania:) .

Powietrza możesz "upuścić" do 0.8 atm - lub do "zdjęcia" opony.
Powrót do góry
O.E.
Opiekun Forum
PostWysłany: 28 Kwi 2008, 21:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mariusx napisał:
Lubię słowo "teoretycznie"
No cóż, moje rozważania muszą być siłą rzeczy teoretyczne, bo nie znam się na tym, by móc doradzić z praktyki.
A chcąc pomóc muszę zaznaczyć, że to tylko teoria i to w dodatku z mojej głowy, która jakiegoś parametru mogła nie wziąć pod uwagę.

Cytat:
Praktycznie do opono 31" na samochodzie 2tonowym producent zaleca ciśnienie w oponach (tył) 1.8 atm, i tyle teoretycznego rozważania:)
Producent opony czy samochodu? Bo to istotna sprawa Smile
mariusx
Gość
PostWysłany: 31 Maj 2008, 23:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No przecież chodzi o producenta POWIETRZA Rolling Eyes
Powrót do góry
mundi750

PostWysłany: 4 Gru 2010, 15:56    Temat postu: 35ki Odpowiedz z cytatem

Szukam opon 35' 12,50R15 gdzie można kupić jakies dobre używki w przystępnej cenie lub jesli by ktoś miał na zbyciu jedną firmy Mud Terrain BFGOODRICH
Powrót do góry
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
PostWysłany: 4 Gru 2010, 18:17    Temat postu: Re: 35ki Odpowiedz z cytatem

mundi750 napisał:
Szukam opon 35' 12,50R15 gdzie można kupić jakies dobre używki w przystępnej cenie lub jesli by ktoś miał na zbyciu jedną firmy Mud Terrain BFGOODRICH

http://vakaehf.is/
decoy

PostWysłany: 25 Sty 2011, 14:43    Temat postu: kupie oopone 31/10,5/15R Odpowiedz z cytatem

szukam opony firmy HERCULES TERRA TRACK oto link dokladnie chodzi mi o ta wzor http://www.neaceusedtires.com/servlet/the-2550/%282%29-HERCULES-Terra-Trac/Detail info na priv
Powrót do góry
kristof001

PostWysłany: 24 Mar 2011, 11:50    Temat postu: opona Odpowiedz z cytatem

witam wszystkich
poszukuje jednej opony 33/12,50/15 COOPER DISCOVERER RADIAL LT w stanie idealnym, moze byc rowniez nowa
tel. 6630967
Powrót do góry
basik2232

PostWysłany: 16 Cze 2011, 22:51    Temat postu: 33'' Odpowiedz z cytatem

koła na zapasówke.6 otworów
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
milek

PostWysłany: 30 Paź 2011, 10:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Posiadam 4 felgi stalowe z oponami 33/12.5 R15 BF Goodrich ALL , dodatkowo komplet nakrętek na wszystkie koła, 3 opony w stanie słabym, jedna w złym, mogę podesłać fotki na maila.
8956290
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> 4x4 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: