reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Zasiłek dla bezrobotnych na Islandii
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 70, 71, 72 ... 93, 94, 95  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Trialerror

Dołączył: 04 Sty 2009
Posty: 169
Skąd: Reykjavik 111
PostWysłany: 16 Lis 2011, 21:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

antenka napisał:
GTI1986 napisał:
czy ktoś wie ile trwa kara po zwolnieniu dyscyplinarnym jak idzie się na zasiłek?

kara wynosi 40 dni roboczych czyli 2miesiace
ale nie jestem pewien czy bedzie sie nalezal zasilek zalezy od tego zaco zwolnili
znajomy jkis czas temu tez zostal zwolniony za piciei powiedzieli mu ze zasilku nie dostanie wiec sie nie rejestrowal poszddl do szefa i poprosil aby mu zmienil na to ze on sie zwolnil i czekal 40 dni i ma zasilek jakby mu szef niposzedl na reke to nic by nie mial
ale jest takie prawo ze ty nie musisz sie zgadzac na zwolnienie bez podania powodu na pismie to jeszcze zalezy z jakiego powodu zwalnia ale to juz indywidualna sprawa
A skąd wiadomo że, kolege zwolniono za "picie"? Shocked
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
antenka
UĹťYTKOWNIK ZBANOWANY
Dołączył: 28 Sie 2011
Posty: 91
PostWysłany: 16 Lis 2011, 23:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trialerror napisał:
antenka napisał:
GTI1986 napisał:
czy ktoś wie ile trwa kara po zwolnieniu dyscyplinarnym jak idzie się na zasiłek?

kara wynosi 40 dni roboczych czyli 2miesiace
ale nie jestem pewien czy bedzie sie nalezal zasilek zalezy od tego zaco zwolnili
znajomy jkis czas temu tez zostal zwolniony za piciei powiedzieli mu ze zasilku nie dostanie wiec sie nie rejestrowal poszddl do szefa i poprosil aby mu zmienil na to ze on sie zwolnil i czekal 40 dni i ma zasilek jakby mu szef niposzedl na reke to nic by nie mial
ale jest takie prawo ze ty nie musisz sie zgadzac na zwolnienie bez podania powodu na pismie to jeszcze zalezy z jakiego powodu zwalnia ale to juz indywidualna sprawa
A skąd wiadomo że, kolege zwolniono za "picie"? Shocked

wiem bo razem z nim pracowalem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Trialerror

Dołączył: 04 Sty 2009
Posty: 169
Skąd: Reykjavik 111
PostWysłany: 16 Lis 2011, 23:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

antenka napisał:
Trialerror napisał:
antenka napisał:
GTI1986 napisał:
czy ktoś wie ile trwa kara po zwolnieniu dyscyplinarnym jak idzie się na zasiłek?

kara wynosi 40 dni roboczych czyli 2miesiace
ale nie jestem pewien czy bedzie sie nalezal zasilek zalezy od tego zaco zwolnili
znajomy jkis czas temu tez zostal zwolniony za piciei powiedzieli mu ze zasilku nie dostanie wiec sie nie rejestrowal poszddl do szefa i poprosil aby mu zmienil na to ze on sie zwolnil i czekal 40 dni i ma zasilek jakby mu szef niposzedl na reke to nic by nie mial
ale jest takie prawo ze ty nie musisz sie zgadzac na zwolnienie bez podania powodu na pismie to jeszcze zalezy z jakiego powodu zwalnia ale to juz indywidualna sprawa
A skąd wiadomo że, kolege zwolniono za "picie"? Shocked

wiem bo razem z nim pracowalem
Aaaa to zwracam honor...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pancio80
Zbyt częsta publikacja ogłoszeń!
Dołączył: 10 Sty 2011
Posty: 32
PostWysłany: 21 Lis 2011, 18:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam pytanie o aktywne poszukiwanie pracy jak cokolwiek wpisać w ta tabelkę na stronie sie zalogowałem ale nie da się nic wpisać czy potrzebuję jakąś listę z urzędu?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
maxi79

Dołączył: 23 Lis 2011
Posty: 2
PostWysłany: 23 Lis 2011, 23:07    Temat postu: zasilek Odpowiedz z cytatem

Witam mam pytanie wykorzystalam transfer zasilku w Polsce ,minely 3 miesiace nie znalazlam pracy czy ktos sie orientuje czy jest mozliwosc po powrocie na Islandie kontynuowac zasilek .Wiem ,ze o tym mowili ,ale slyszalam ,ze podobno mozna odczekac rowinez kare tylko nie wiem czy to prawda
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Trialerror

Dołączył: 04 Sty 2009
Posty: 169
Skąd: Reykjavik 111
PostWysłany: 24 Lis 2011, 0:19    Temat postu: Re: zasilek Odpowiedz z cytatem

maxi79 napisał:
Witam mam pytanie wykorzystalam transfer zasilku w Polsce ,minely 3 miesiace nie znalazlam pracy czy ktos sie orientuje czy jest mozliwosc po powrocie na Islandie kontynuowac zasilek .Wiem ,ze o tym mowili ,ale slyszalam ,ze podobno mozna odczekac rowinez kare tylko nie wiem czy to prawda
VinnumĂĄlastofnun
Kringlunni 1, 103 ReykjavĂ­k
Kt. 700594-2039
SĂ­mi 515 4800
BrĂŠfasĂ­mi 511 2520
postur@vmst.is
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
antenka
UĹťYTKOWNIK ZBANOWANY
Dołączył: 28 Sie 2011
Posty: 91
PostWysłany: 24 Lis 2011, 0:21    Temat postu: Re: zasilek Odpowiedz z cytatem

maxi79 napisał:
Witam mam pytanie wykorzystalam transfer zasilku w Polsce ,minely 3 miesiace nie znalazlam pracy czy ktos sie orientuje czy jest mozliwosc po powrocie na Islandie kontynuowac zasilek .Wiem ,ze o tym mowili ,ale slyszalam ,ze podobno mozna odczekac rowinez kare tylko nie wiem czy to prawda

niema mozliwosci powrotu na zasilek trzeba sobie go od nowa wypracowac na papierze ktory dostalas byla dokladna data powrotu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
maxi79

Dołączył: 23 Lis 2011
Posty: 2
PostWysłany: 24 Lis 2011, 10:20    Temat postu: decemberubot Odpowiedz z cytatem

witam

czy ktos sie orientuje czy naleczy sie dodatek swiateczny osobie ktora nie jest juz na zasilku od listopada
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
emi65

Dołączył: 23 Maj 2009
Posty: 17
Skąd: Reykjavik 105
PostWysłany: 24 Lis 2011, 16:15    Temat postu: wstrzymanie zasilku na wyjazd Odpowiedz z cytatem

Witam!
jestem na zasilku od niedawna i prosze podpowiedzcie jak mozecie:) Czy wystarczy isc do urzedu aby wstrzymac zasilek dzien przed wylotem?czy trzeba to zglosic wczesniej? z gory dzieki za odpowiedz!Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
antenka
UĹťYTKOWNIK ZBANOWANY
Dołączył: 28 Sie 2011
Posty: 91
PostWysłany: 25 Lis 2011, 12:39    Temat postu: Re: wstrzymanie zasilku na wyjazd Odpowiedz z cytatem

mozesz nawet tego samego dnia co wylot
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gocha239
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 06 Paź 2009
Posty: 76
PostWysłany: 25 Lis 2011, 18:10    Temat postu: przeniesiony zasilek Odpowiedz z cytatem

mam pytanie dotyczace zasilku jesli przenioslam do polski na 3 mies czy naleza mi sie swiateczne pieniadze?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
myszka3150

Dołączył: 19 Paź 2011
Posty: 38
PostWysłany: 26 Lis 2011, 10:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zapomnialam sie zarejestrowac co moge teraz zrobic czy na swieta zostane bez niczego????????
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Katrina

Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 114
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 26 Lis 2011, 10:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

myszka3150 napisał:
Zapomnialam sie zarejestrowac co moge teraz zrobic czy na swieta zostane bez niczego????????



Musisz jak najszybciej udać się do Biura Pracy i po prostu powiedzieć że zapomniałaś się zalogować Smile To się zdarza więc możesz być spokojna Smile Zrób to w poniedziałek koniecznie, pieniążki dostaniesz z kilkudniowym opóźnieniem Smile Ale dostaniesz Smile Pozdrawiam serdecznie Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ania12345

Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 50
PostWysłany: 26 Lis 2011, 15:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mam pytanko, czy na zasilku sie dostaje pieniadze dodatkowe w grudniu - Świąteczne ??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
spinacz
User VIP
Dołączył: 22 Paź 2007
Posty: 101
Skąd: Islandia
PostWysłany: 26 Lis 2011, 19:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://grapevine.is/News/ReadArticle/Unemployed-To-Receive-December-Bonus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
tuniec
Zbyt częsta publikacja ogłoszeń!
Dołączył: 26 Paź 2007
Posty: 58
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 26 Lis 2011, 22:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mozna po raz drugi przeniesc zasilek do Polski???
_________________
beloved iceland
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Katrina

Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 114
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 27 Lis 2011, 15:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tuniec napisał:
Mozna po raz drugi przeniesc zasilek do Polski???



Jak najbardziej można to zrobić ale musisz przynajmniej 3 miesiące przepracować Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasiajablonska

Dołączył: 19 Wrz 2006
Posty: 203
Skąd: Akureyri
PostWysłany: 1 Gru 2011, 15:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam.orietuje sie ktos w sprawie.....jesli zrezygnuje z pracy bo nie mam co zrobic z dzieckiem po maciezynskim to dostane zasilek?oczywiscie zdaje sobie sprawe ze bede musiala odczekac 40 dni pracujacych.
z jakis plotek slyszalam ze w takiej sytuacji nie nalezy sie zasilek!jesli wiecie cos na ten temat prosze o odpowiedz.dziekuje
_________________
mezczyzna powinien byc taki,zeby kobiety szalaly przy nim,za nim i po nim.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
czita
Zbyt częsta publikacja ogłoszeń!
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 130
PostWysłany: 1 Gru 2011, 16:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jesli zwolnisz sie dlatego ze nie masz z kim dziecka zostawic, zasilek dostaniesz wiadomo ze bedziesz musiala odczekac kare 40 dni, znajoma zrezygnowala z pracy dlatego ze nie miala z kim dziecka zostawic i karmila corke jeszcze piersia, ona rozmawiala tez w pracy z kierowniczka i jesli znajdzie kogos do opieki nad dzieckiem to bedzie mogla wrocic do pracy.
_________________
"Nie możemy utrzymać żadnego dnia, ale możemy go nie stracić"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dzena24

Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 33
PostWysłany: 1 Gru 2011, 17:34    Temat postu: zasilek dla bezrobotnych Odpowiedz z cytatem

witam serdecznie czy moglby ktos udzelic mi informaji najlepiej na priv na temat zasilku,otoz zarejestrowalam sie 1 listopada,na islandii przepracowalam rok w pelnym wymiarze racy 100%,szef niestety nie przedluzyl mi umowy mysle dlatego ze spodziewam sie dziecka,za okres od 1 listopada do 19 listopada dostalam zasilek 45tys koron,niewiem co mam zrobic w przyszlym miesiacu z tego wynika ze calego zasilku dostane 80ty? dlaczego tak jest,czy ktos zna odpowiedz?chetnie nadal bym pracowala,ale kto zatrudni ciezarna w 4 miesiacu,dzwonilam juz w wiele miejsc i nikt nie chce ciezarnej,a przeciez to nie choroba ja sie czuje swietnie i dzidzia tez i nie boimy sie pracy,z takiego zasilku nie wiadomo jak oplacic mieszkanie nie wspominajac o innych rachunkach i zyciu,prosze o pomoc w formie odpowiedzi na priv z gory dziekuje i pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 70, 71, 72 ... 93, 94, 95  Następny
Strona 71 z 95

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron