reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna

ICELAND.PL :: Islandia - strona g艂贸wna portalu

ZANIM CO艢 NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEI KTO CI OBRA疉 LUB MIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U縴tkownicyU縴tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   

Por贸d na Islandii
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 301, 302, 303 ... 314, 315, 316  Nast阷ny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> 呕ycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
kpkacha

Do潮czy: 10 Kwi 2011
Posty: 74
Sk眃: Hafnarfjordur
PostWys砤ny: 13 Lut 2014, 22:14    Temat postu: por贸d Odpowiedz z cytatem

Czy kt贸ra艣 z najnowszych mam mog艂aby napisa膰 jak aktualnie wygl膮da podej艣cie po艂o偶nych do matki i dziecka w trakcie porodu w szpitalu w Ryv?

Od znajomych kt贸re tu rodzi艂y ale ju偶 ponad rok temu wiem 偶e po porodzie po艂o偶ne nawet nie myj膮 noworodka, nie m贸wi膮c ju偶 nawet o oczyszczeniu noska i zatok z resztek w贸d p艂odowych... a w jednym przypadku nawet nie ubra艂y w nic ani nie okry艂y dzieciaczka pozostawiaj膮c go na brzuchu 艣wierzej mamy na kilka godzin zanim si臋 doprosi艂a o jak膮kolwiek pomoc. Ja nie mog臋 w to uwierzy膰 do tej pory a do por贸wnania mam jedynie opowie艣ci mojej siostry o super opiece jak膮 mia艂a w PL. Nie chcia艂abym prze偶y膰 szoku rodz膮c swoje pierwsze dziecko.

Wi臋c teraz nie wiem czy to moje znajome trafi艂y na fataln膮 obs艂ug臋 czy jest to po prostu standardem tutaj w szpitalach cho膰 trudno w to uwierzy膰 bo przecie偶 mamy 21 wiek, mo偶e si臋 co艣 zmieni艂o w tym wzgl臋dzie.

Z g贸ry dzi臋kuj臋.
_________________
"- A czym byliby ludzie bez mi艂o艣ci?
GIN膭CYM GATUNKIEM, odpar艂 艢mier膰"
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
pancio80
Zbyt cz臋sta publikacja og艂osze艅!
Do潮czy: 10 Sty 2011
Posty: 32
PostWys砤ny: 14 Lut 2014, 11:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jest w艂a艣nie 21 wiek, ja rodzi艂am tutaj 2 dzieci, by艂o super , opieka cudowna. Dziecka nie myj膮 bo ma偶 p艂odowa chroni sk贸r臋 przez kilka dni my k膮pali艣my dopiero w 4 dobie. Dzieci by艂y wytarte i za ka偶dym razem jak ju偶 dziecko pole偶a艂o na mamie po艂o偶na pyta艂a czy je ubra膰 potem ja pod prysznic a dziecko owini臋te i w ramionach po艂o偶nej lub taty. Wszystkie moje znajome bardzo opiek臋 chwal膮 ja te偶 , albo masz dziwne znajome labo maj膮 przykre do艣wiadczenia. Ja zadowolona jestem bardzo.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
pablo30

Do潮czy: 27 Lip 2011
Posty: 48
Sk眃: Keflavik
PostWys砤ny: 14 Lut 2014, 11:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Od znajomych kt贸re tu rodzi艂y ale ju偶 ponad rok temu wiem 偶e po porodzie po艂o偶ne nawet nie myj膮 noworodka, nie m贸wi膮c ju偶 nawet o oczyszczeniu noska i zatok z resztek w贸d p艂odowych... a w jednym przypadku nawet nie ubra艂y w nic ani nie okry艂y dzieciaczka pozostawiaj膮c go na brzuchu 艣wierzej mamy na kilka godzin zanim si臋 doprosi艂a o jak膮kolwiek pomoc


Po porodzie dziecko potrzebuje ciepla i bliskosci matki. Nie potrzebuje odrazu byc mytym i ubieranym. To chyba jest naturalne.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
zuzula666

Do潮czy: 05 Lut 2008
Posty: 410
Sk眃: Reykjawik
PostWys砤ny: 14 Lut 2014, 13:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Takze rodzilam tu moja dwojke i jestem bardzo zadowolona. Ciesze ze nie rodzilam w polsce. Tyle sie teraz slyszy o zlej obsludze i smierci dzieci. Zadna baba nie krzyczy na ciebie ze skoro wiedzialas jak rozlozyc nogi wiedzialas a teraz wrzeszczysz. To tekst jaki uslyszala moja kolezanka od poloznej podczas porodu w pl. Kobiety nie patrzcie na porod ze zlej strony. To piekne przezycie i trzeba sie cieszyc chwila bo jest niepowtarzalna Very Happy
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
ba艂wanek

Do潮czy: 10 Wrz 2013
Posty: 33
PostWys砤ny: 14 Lut 2014, 22:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziewczyny jak radzi艂y艣cie sobie z uporczywym kaszlem w czasie ci膮偶y?
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
kpkacha

Do潮czy: 10 Kwi 2011
Posty: 74
Sk眃: Hafnarfjordur
PostWys砤ny: 15 Lut 2014, 11:08    Temat postu: por贸d Odpowiedz z cytatem

pablo30 napisa:


Po porodzie dziecko potrzebuje ciepla i bliskosci matki. Nie potrzebuje odrazu byc mytym i ubieranym. To chyba jest naturalne.


Widzisz dla kobiet kt贸re rodz膮 swoje pierwsze dziecko nie koniecznie jest to oczywiste.
Uwa偶am 偶e po to jest ten w膮tek aby rozwia膰 nasze wszelkie w膮tpliwo艣ci i mi艂o jest je艣li matki bardziej do艣wiadczone ch臋tnie dziel膮 si臋 swoj膮 wiedz膮 nie wy艣miewaj膮c i nie 艂ajaj膮c na wst臋pie Wink cho膰by nie wiem jak niem膮dre to by艂y pytania.
Pono膰 nie ma g艂upich pyta艅, s膮 tylko g艂upie odpowiedzi lub ich brak.

Widzisz, dla mnie naturalne 偶e noworodek potrzebuje ciep艂a bo dla niego temp 20 st C. to pono膰 jak trzaskaj膮cy mr贸z. Jednak subiektywna ocena ciep艂a przez r贸偶nych ludzi jest diametralnie r贸偶na.
Sama jestem zmarzluchem o niskim ci艣nieniu wi臋c moja temperatura cia艂a jest o stopie艅 ni偶sza ni偶 przepisowe 36,6 wi臋c skoro dla mnie temp w pomieszczeniu wynosz膮ca 20 st to niewystarczaj膮ce ciep艂o i musz臋 si臋 ratowa膰 grubymi skarpetkami i kocem to my艣l臋 偶e maluszek 艣wie偶o zetkni臋ty z r贸偶nic膮 temperatur w brzuszku mamy a w pomieszczeniu powinien by膰 jak najszybciej w艂a艣nie ubrany lub dobrze okryty i takie post臋powanie by艂oby dla mnie naturalne.

Matkom kt贸re ch臋tnie i mi艂o dziel膮 si臋 swoimi do艣wiadczeniami serdecznie dzi臋kuj臋 za przydatne informacje.
_________________
"- A czym byliby ludzie bez mi艂o艣ci?
GIN膭CYM GATUNKIEM, odpar艂 艢mier膰"
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
ysmay

Do潮czy: 31 Maj 2006
Posty: 8
PostWys砤ny: 18 Lut 2014, 13:25    Temat postu: Planowane CC Odpowiedz z cytatem

Widz臋, 偶e ju偶 si臋 pytanie pojawi艂o, ale nie by艂o odpowiedzi. Czy kt贸ra艣 z was mia艂a planowane cesarskie ci臋cie na Islandii? Jak to wygl膮da艂o?
Ja wiem, 偶e niestety w moim wypadku nie ma innej opcji ni偶 CC i ju偶 mi to tutaj wszyscy lekarze sami oznajmili.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
titka

Do潮czy: 28 Lut 2009
Posty: 46
PostWys砤ny: 19 Lut 2014, 21:47    Temat postu: planowane cc Odpowiedz z cytatem

Witam ja mia艂am planowane cc w 2012 w 37 tc. Tydzie艅 przed planowanym cc by艂a wizyta w szpitalu i rozmowa z polsk膮 po艂o偶n膮, oraz z anestezjologiem i om贸wienie co i jak (czy jest si臋 na co艣 uczulonym, jakie leki si臋 przyjmuje, jakie s膮 zagro偶enie wcze艣niejszego porodu ). W dzie艅 cc przychodzi si臋 na czczo i czeka na dzidziusia Smile nie ma problemu by m膮偶 lub partner by艂 przy ci臋ciu (m贸j m膮偶 nie by艂 tylko przy wk艂uciu)
Dla mnie to by艂o super bez wi臋kszego stresu i nie ma si臋 co martwi膰 blizn膮 bo nie jest du偶a
pozdrawiam
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
ysmay

Do潮czy: 31 Maj 2006
Posty: 8
PostWys砤ny: 20 Lut 2014, 10:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzi臋ki bardzo za odpowied藕 titka. S艂ysza艂am, te偶 ze w niekt贸rych szpitalach praktykuj膮 co艣 takiego, 偶e dop贸ki matk臋 szyj膮 to daj膮 ojcu na go艂膮 klat臋 male艅stwo do potrzymania? S艂ysza艂a艣 co艣 o tym?
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
Kasia89

Do潮czy: 29 Gru 2011
Posty: 176
PostWys砤ny: 20 Lut 2014, 22:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Daja, owszem. Jesli tylko chc oczywisci. Liczy si kontakt skin to skin, wiec fajnie jest zdjac koszulke Wink Moj pirwszy syn byl wniebowziety u taty na klacie, al moj drugi plakal i nispokojny byl, wiec oddali mi go z powrotem od ojca. To nie przeszkodzilo poloznej w zeszywaniu mnie wiec da sie i tak, i tak Wink
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
KoAlicja

Do潮czy: 17 Lut 2014
Posty: 13
PostWys砤ny: 24 Lut 2014, 13:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, wszystkie forumowiczki i wszystkich forumowicz贸w. Czy kt贸ra艣 z was ma termin na kwiecie艅? M贸j szkrab powinien by膰 gotowy na wyj艣cie 3ego kwietnia. To m贸j pierwszy por贸d i nie wiem czego si臋 spodziewa膰, aczkolwiek jeszcze nie wpadam w panik臋 i jestem dobrej my艣li Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
stokrotka28
Go舵
PostWys砤ny: 2 Mar 2014, 21:39    Temat postu: .... Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny czy jest jakis lek na mdlosci ......
Powr髏 do g髍y
kpkacha

Do潮czy: 10 Kwi 2011
Posty: 74
Sk眃: Hafnarfjordur
PostWys砤ny: 2 Mar 2014, 21:47    Temat postu: na md艂o艣ci Odpowiedz z cytatem

proponuj臋 podjada膰 migda艂y, pomagaj膮. No i je艣li herbata to z imbirem, albo z rana woda przegotowana z imbirem te偶 pomaga.
_________________
"- A czym byliby ludzie bez mi艂o艣ci?
GIN膭CYM GATUNKIEM, odpar艂 艢mier膰"
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Kasia89

Do潮czy: 29 Gru 2011
Posty: 176
PostWys砤ny: 2 Mar 2014, 22:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zalezy, jak dziewczyna przechodzi te nudnosci. Bo ja jadlam migdaly i zero roznicy. Jak masz naprawde mocno to musisz sie przemeczyc. Pij duzo, zeby sie nie odwodnic, ja jechalam na jogurtach z musli, tym latwo sie wymiotuje..Smile Trudno, 3-4 tygodnie dasz rade. Ja w obydwu ciazach mialam tak, ze wymiotowalam na zapach herbaty lub nawet sam widok lodowki.. Wszystko mi minelo w 13 tygodniu wiec nic na szczescie nie trwa wiecznie ;]
Kibel twoj przyjaciel.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Kasia89

Do潮czy: 29 Gru 2011
Posty: 176
PostWys砤ny: 2 Mar 2014, 22:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chcoiaz teraz sobie przypomnialam, ze w aptece mozesz kupic takie kolorowe lizaki na nudnosci dla kobiet w ciazy. Jest ich kilka, roznokolorowe, pakowane po 6 czy 8 chyba i napisy sa po angielsku wiec na pewno to nie jest produkt islandzki. Zabij mnie- nie pamietam nazwy, ale wiem, ze w poczatkowej fazie nudnosci tak do 9 tygodnia pomagaly jako tako. Oczywiscie nie niwelowaly wszystkiego, ale dawaly tymczasowa ulge.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
morsuczek

Do潮czy: 26 Lis 2008
Posty: 79
PostWys砤ny: 3 Mar 2014, 0:22    Temat postu: Re: .... Odpowiedz z cytatem

stokrotka28 napisa:
Dziewczyny czy jest jakis lek na mdlosci ......



na poranne raczej nic Ci nie pomoze.. Sad tez sie zapieralam rekami i nogami zeby nie wymiotowac, ale niestety... tego nie unikniesz.. a jesli chodzi o wymiotowanie po jedzeniu.. nie pomoge.. jestem teraz w 19 tyg. i CZASAMI jeszcze mnie gania po zjedzeniu np. kanapki z szyneczka i pomidorkiem.. takze nigdy nic nie wiadomo Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
ba艂wanek

Do潮czy: 10 Wrz 2013
Posty: 33
PostWys砤ny: 3 Mar 2014, 17:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Preggie Pops to si臋 nazywa
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
stokrotka28
Go舵
PostWys砤ny: 5 Mar 2014, 20:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy sa tu jakies przyszle mamuski ???? Ja jestem w 10 tygodniu I termin mam na poczatek pazdziernika....ciaza jak do tad to fatalny okres dla mnie wkolko sie zle czuje a jeszcze tyle przedemna
Powr髏 do g髍y
kpkacha

Do潮czy: 10 Kwi 2011
Posty: 74
Sk眃: Hafnarfjordur
PostWys砤ny: 10 Mar 2014, 22:10    Temat postu: tygodnie Odpowiedz z cytatem

stokrotka28 napisa:
Czy sa tu jakies przyszle mamuski ???? Ja jestem w 10 tygodniu I termin mam na poczatek pazdziernika....ciaza jak do tad to fatalny okres dla mnie wkolko sie zle czuje a jeszcze tyle przedemna


U mnie ju偶 25 tydzie艅 Smile na pocz膮tku te偶 by艂o fatalnie ale teraz jest rewelacja no mo偶e poma艂u zaczyna mi by膰 ci臋偶ko z brzuszkiem w pracy Smile

Szkoda 偶e nie wiedzia艂am o tych lizakach na nudno艣ci wcze艣niej bo przez wymioty schud艂am 3 kg na pocz膮tku ci膮偶y.

Czy kt贸ra艣 z przysz艂ych mamu艣 zastanawia艂膮 si臋 nad USG 3D ?
tu link:
http://9manudir.is/
Ja si臋 chyba wybior臋 - koszt chyba co艣 ko艂o 16 ty艣 - tak m贸wi膮, jeszcze osobi艣cie nie sprawdza艂am.

A tu jeszcze jedna przydatna stronka i troch臋 info po polsku (po prawej w menu g贸rnym):
http://www.ljosmodir.is/?Page=Notepad&ID=152

I tutaj o kursach dla przysz艂ych rodzic贸w: http://www.heilsugaeslan.is/fraedsla/namskeid/a-polsku/
Jeszcze nie ma informacji o kolejnym kursie po polsku. Chyba 偶e kt贸ra艣 z Was ju偶 tam dzwoni艂a i wie co艣 wi臋cej. Od po艂o偶nej wiem 偶e w naszym j臋zyku kurs odbywa si臋 zazwyczaj co 2 miesi膮ce i musi si臋 zebra膰 co najmniej 8 os贸b na grup臋 (niestety nie dopyta艂am czy chodzi o 4 pary czyli w sumie 8 os贸b czy o 8 par, czyli minimum 8 przysz艂ych mam).
_________________
"- A czym byliby ludzie bez mi艂o艣ci?
GIN膭CYM GATUNKIEM, odpar艂 艢mier膰"
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Kasia89

Do潮czy: 29 Gru 2011
Posty: 176
PostWys砤ny: 11 Mar 2014, 10:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja robilam usg w 3d w 9manudir.is. To jest w Kopavogur. Koszt to 13.900 isk, w tym wliczone jest badanie usg, okolo 50 zdjec na plycie i krotki filmik Wink) Najwczesniej mozna sie zglosic w 27 tygodniu ciazy do 34 chyba, wedy jest najlepszy okres na paparazzi Wink Fantastyczne doswiadczenie, przyjemna intymna atmosfera, polecam.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> 呕ycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 301, 302, 303 ... 314, 315, 316  Nast阷ny
Strona 302 z 316

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chi駍ka, tajska, indyjska, japo駍ka, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron