reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

obrabiarki CNC - ISLANDIA
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Jak wygląda praca na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 2605
PostWysłany: 8 Lis 2006, 22:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...i idz do innej piaskownicy bo ta juz zajeta!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Urodzony_13_w_piatek

Dołączył: 20 Kwi 2005
Posty: 277
Skąd: nibylandia
PostWysłany: 8 Lis 2006, 22:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

troszke mi przykro ze zawartosc postów zaledwie lizneła temat, ze niektórzy z geby zrobili xxxxę.. i mam dwie prosby, a mianowicie..
1. jezeli nie masz nic konkretnego do powiedzenia w tym temacie., powstrzymaj sie i nie pisz.. wiem ze to trudne..
2. bardzo chciałbym zeby mi ktoś wytłumaczył jedno zagadnienie..
"NIEZLE" - to ile to isk ?? bo pojawiło sie takie zdanie..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 2605
PostWysłany: 8 Lis 2006, 23:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no widzisz, taki poziom forum jacy ludzie na nim wypowiadajacy sie. poziom jak widac do najwyzszych nie nalezy. chec udzielenia bezinteresownej pomocy to przeciez cecha narodowa polakuf ;]

'niezle' w mniemaniu frustrata to zawsze za malo, bo gdzies tam na blizej nieokreslonej ziemi obiecanej, gdzie kolega nic nie robi a jest milionerem, zawsze kilka $ za te sama prace dostac moze. a jesli pieniadze nie sa dla ciebie celem a srodkiem to 'niezle' porownujac do polskich realii ekonomicznych = bardzo duzo. zdecydowanie wiecej niz gdybys wykonywal te prace w polsce, w dodatku w przyjazniejszej i bardziej ludzkiej atmosferze gdzie przelozony raczej kumplem jest a nie twoim panem losu, ktory za drobne przewinienie/blad gotow premie zabrac, nie dac na zlosc urlopu czy nawet wyjebac cie z pracy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
FaragoZoltan
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 13 Paź 2006
Posty: 159
Skąd: przedmieścia Akranesi
PostWysłany: 9 Lis 2006, 21:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mjkl napisał:
a jesli pieniadze nie sa dla ciebie celem a srodkiem to 'niezle' porownujac do polskich realii ekonomicznych = bardzo duzo. zdecydowanie wiecej niz gdybys wykonywal te prace w polsce, w dodatku w przyjazniejszej i bardziej ludzkiej atmosferze gdzie przelozony raczej kumplem jest a nie twoim panem losu, ktory za drobne przewinienie/blad gotow premie zabrac, nie dac na zlosc urlopu czy nawet wyjebac cie z pracy.


Namawiasz do tego by po prostu przyjąć "dar od cudnej Islandii" w postaci pracy na szlifierkach, frezarkach, piłach itd za te islandzkie "nieźle" które jest niezłe jesli porównasz do polskich realiów. Bo niestety nie jest niezłe porównując do europejskich standardów Ciężko Wam przełknąć fakt, że taka Islandia, którą wielbicie ponad wszystko, w porównaniu z "oklepaną" Anglią wypada cienko. Jesli chodzi o zarobki takich pracowników.
A jeśli czyjś kumpel zarabia "nieźle" pracując przy tym, to ja powiem tak:
ja mam kumpla, który sprzedaje bułki w Moskwie i zarabia lepiej niż niejeden Polaczek w cudnej Islandii.
Pytanie brzmi:
Jeśli ktoś miałby posłuchać Twojej rady zacytowanej powyżej i przyjechać tu, by pracować za te "nieźle w porównaniu do polskich realiów", to po co miałby to robić jeżeli w Anglii zarobi przy tym więcej, wyda na życie mniej, do domu bedzie mógł teoretycznie przyjeżdzać co tydzień,
pogoda mimo, że też nienajlepsza, to nie taka wkurzająca jak tu, po angielsku mówią WSZYSCY itd. itd.
_________________
" Za kwestionowanie decyzji admina, .... uĹźytkownik zostanie zbanowany..."
- "Towarzysz Napoleon ma zawsze rację." George Orwell
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 9 Lis 2006, 22:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Bo niestety nie jest niezłe porównując do europejskich standardów Ciężko Wam przełknąć fakt, że taka Islandia, którą wielbicie ponad wszystko, w porównaniu z "oklepaną" Anglią wypada cienko.


A Ty tutaj jesteś zakare. Wyrokiem Sądu masz tutaj siedzieć i pracować do końca którego roku?
Przez 24 h pilnuje Cię pluton uzbrojonych policjantów zabranjających Ci wyjechać do "oklepanej" Anglii.

Żałosny jesteś, jak dzisiejsza pogoda za oknem. Nie, nie jak pogoda, jak Polski rząd...
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wredna_mimi

Dołączył: 13 Paź 2006
Posty: 262
Skąd: Ełk
PostWysłany: 10 Lis 2006, 0:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie no nie wytrzymam...

viking sam jestes zalosny...
_________________
***ŚmIeCh JeSt LeKaRsTwEm, KtÓrE KaŻdY MoŻe SoBiE PrZePiSaĆ***
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
FaragoZoltan
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 13 Paź 2006
Posty: 159
Skąd: przedmieścia Akranesi
PostWysłany: 10 Lis 2006, 1:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dokładnie!
viking?
nie bardzo rozumiem co komentujesz, lub o czym ty człowieku mówisz?
Wyrwałeś się ze swoim tekstem jak franek, który wbiega do kościoła w połowie mszy z okrzykiem viva la france. lol
Czy w mojej wypowiedzi zauważyłeś jakąś wzmiankę o tym, że mi się tu nie podoba? gdybym chciał wyjechać, dawno bym to zrobił.
jestem żałosny, bo co? bo w Anglii wiecej płacą dla operatorów maszyn cnc?
chłopie najpierw pomyśl a potem napisz!
_________________
" Za kwestionowanie decyzji admina, .... uĹźytkownik zostanie zbanowany..."
- "Towarzysz Napoleon ma zawsze rację." George Orwell
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 2605
PostWysłany: 10 Lis 2006, 15:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zadziwiajace jest jak wiele uczestnikow tego forum nie posiada umiejetnosci czytania ze zrozumieniem lol

FaragoZoltan napisał:
Namawiasz do tego by po prostu przyjąć "dar od cudnej Islandii" w postaci pracy na szlifierkach, frezarkach, piłach itd za te islandzkie "nieźle" które jest niezłe jesli porównasz do polskich realiów. Bo niestety nie jest niezłe porównując do europejskich standardów Ciężko Wam przełknąć fakt, że taka Islandia, którą wielbicie ponad wszystko, w porównaniu z "oklepaną" Anglią wypada cienko. Jesli chodzi o zarobki takich pracowników.


namawiam? w ktorym miejscu? Very Happy mowie/pisze po prostu jak tu jest, w moim odczuciu oczywiscie. czy zyjesz po to by zarabiac pieniadze czy po to by byc szczesliwym & realizowac marzenia? jesli 1szy punkt to wspolczuje... tutaj, na islandii, drugi punkt jest latwiejszy do zrealizowania niz w pl... pomijam fakt, ze zawsze chcialem tu zamieszkac gdyz bardzo odpowiada/podoba mi sie to miejsce...

warunki ekonomiczne w calej zachodniej europie sa na tyle lepsze, ze po odjeciu kasy na utrzymanie i zostaniu z 4-5k pln na dodatkowe wydatki, jesli nie jestes chciwy, naprawde nie ma roznicy czy zarabiasz 1 czy 2k wiecej bo i tak stac cie na wszystko co chcialbys kupic...

FaragoZoltan napisał:
A jeśli czyjś kumpel zarabia "nieźle" pracując przy tym, to ja powiem tak: ja mam kumpla, który sprzedaje bułki w Moskwie i zarabia lepiej niż niejeden Polaczek w cudnej Islandii.


a ja mam kumpla ktory myje szyby w autach na stacji pod szczecinem i zarabia gorzej niz niejeden ukrainiec pracujacy w polsce.

i co z tego?

FaragoZoltan napisał:
Pytanie brzmi:
Jeśli ktoś miałby posłuchać Twojej rady


rady?

FaragoZoltan napisał:
zacytowanej powyżej i przyjechać tu, by pracować za te "nieźle w porównaniu do polskich realiów", to po co miałby to robić jeżeli w Anglii zarobi przy tym więcej, wyda na życie mniej, do domu bedzie mógł teoretycznie przyjeżdzać co tydzień, pogoda mimo, że też nienajlepsza, to nie taka wkurzająca jak tu, po angielsku mówią WSZYSCY itd. itd.


piniondze to nie fszysko. dla ciebie widac tak. kazdy ma swoje priorytety.

Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
FaragoZoltan
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 13 Paź 2006
Posty: 159
Skąd: przedmieścia Akranesi
PostWysłany: 10 Lis 2006, 19:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
piniondze to nie fszysko. dla ciebie widac tak. kazdy ma swoje priorytety.

autor postu pytał czy na Islandii operator maszyn cnc zarabi tyle co w anglii, skoro pytał o to, tzn. że chodziło mu o "piniondze". Jesli jest specjalista w tych dziedzinach, to podejrzewam, że chciałby mieć "piniondze" najlepsze. Nic wbrew logice.
A ju mu odpowiedziałem zgodnie z prawdą na jego pytanie, że w Anglii doceniają takich pracowników bardziej i zarabia się więcej!
I Ĺźaden pieniacz tego nie zmieni.

Cytat:
zy zyjesz po to by zarabiac pieniadze czy po to by byc szczęśliwym & realizowac marzenia?

nie spełnisz marzeń, jak na nie nie zarobisz. Jeśli twoim marzeniem jest kupno szpanerskiego roweru, to nie musisz w zasadzie niegdzie wyjeżdżać do pracy. A może autor marzy o zrobieniu sobie kursu pilota samolotowego?! to logiczne jest, że wolałby zarabiać więcej w anglii ?! nie sądzisz?

Cytat:
a ja mam kumpla ktory myje szyby w autach na stacji pod szczecinem i zarabia gorzej niz niejeden ukrainiec pracujacy w polsce.


nie czytało sie za młodu książeczki, to na starość myje się szybeczki....
kaĹźdy jest kowalem swojego losu.

Cytat:
zadziwiajace jest jak wiele uczestnikĂłw tego forum nie posiada umiejetnosci czytania ze zrozumieniem

chyba mĂłwisz o sobie?
powtarzam, ze autor pytał o konkretną sprawę i o konkretne kalkulacje. Finansowe!
_________________
" Za kwestionowanie decyzji admina, .... uĹźytkownik zostanie zbanowany..."
- "Towarzysz Napoleon ma zawsze rację." George Orwell
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 2605
PostWysłany: 10 Lis 2006, 19:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moj post, ktory wczesniej zacytowales, nie odnosil sie stricte do postu zalozyciela watku, a do twojej pozniejszej odpowiedzi/wypowiedzi. z twojej odpowiedzi na moj post widac, ze chyba nie bardzo zalapales o co mi chodzilo. niewazne. ;]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
iloveauto0

Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 1
PostWysłany: 29 Lis 2006, 13:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Urodzony_13_w_piatek napisał:
spotkaliscie sie zeby na wyspie były (duże - choc niekoniecznie) firmy w których uzywa sie obrabiare...
And you who?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
siewa26
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 29 Maj 2005
Posty: 814
Skąd: pUstka
PostWysłany: 29 Lis 2006, 14:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

iloveauto0 napisał:
And you who?


Shocked

Q: How do you do?
A: Do Do hau hau

lol
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen
Urodzony_13_w_piatek

Dołączył: 20 Kwi 2005
Posty: 277
Skąd: nibylandia
PostWysłany: 15 Gru 2006, 0:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmm.. tak jak mĂłwilisle/pisaliscie...
zero ofert z islandi.. natomiast na 2 wysłane do angli 2 odpowiedi... i propozycje.. na początek 8 funtów + mieszkanie - cembrige i 8 funtów = pierwszy miesiąc mieszkanie i wyrzywienie..
co do 1 propozycji praca od zaraz wylot 8 stycznia.. - gdyby to była spokojna islandia to bym sie nie zastanawiał - a tu anglia :-( blee raczej jestem na nie.. gdyby wam cos gdzies przemkneło przed oczami - przypomnijcie sobie o tym poscie i napiscie..
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Urodzony_13_w_piatek

Dołączył: 20 Kwi 2005
Posty: 277
Skąd: nibylandia
PostWysłany: 26 Lut 2007, 8:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nic sie nie zmieniło w temacie ?? emag 400 simens sinumerick 810 840 roboty kuka.. w tydzień się spakuje hahaha lol
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
oset

Dołączył: 17 Sie 2007
Posty: 11
Skąd: reykjavik-hafnarfjordur
PostWysłany: 19 Sie 2007, 3:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przez jakis czas szukalem pracy na wypalarkach gazowych do metalu cnc firmy kioke albo besab.niestety. za to bardzo poszukiwani sa operatorzy cnc wlasinie na obrabiarki-tokarki przewaznie 4 wrzecionowe- osobiscie mialem 3 oferty pracy- musialem odmowic bo nie znam sie na ich programowaniu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
ansswis

Dołączył: 11 Wrz 2007
Posty: 307
PostWysłany: 2 Paź 2007, 20:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja zupelnie z innej beczki bo nawet zielonego pojecia nie mam co to jest to cnc. Mam pytanko slyszalem ze gdzies w Reykjaviku kurs na wozeczki widlowe po polsku mozna zrobic. mam juz nagrany po angielsku wiec problemu nie ma, ale gdyby ktos slyszal gdzie po polsku mozna zrobic bede wdzieczny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
giovanni

Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 5
PostWysłany: 4 Lut 2008, 12:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podobnie jak Piątek 13 zadam pytanie:
nic sie nie zmieniło w temacie ??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Urodzony_13_w_piatek

Dołączył: 20 Kwi 2005
Posty: 277
Skąd: nibylandia
PostWysłany: 4 Lut 2008, 19:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

giovanni miałem kontakt na pania Ewe ALE NIE WIEM CZY ZNAJDE.. stolica , zaraz poszukam miała dla mnie oferte kiedys ale nawet nie odpisałem no bo w sumie sie troche zadomowiłem..
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
giovanni

Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 5
PostWysłany: 4 Lut 2008, 21:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki, czekam wtedy na info od Ciebie!
pozdr
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Jak wygląda praca na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron