reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Rozpatruję przeprowadzkę na Islandię - pytanie dot. kosztów

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Pozostałe tematy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
iwalktheshadow

PostWysłany: 4 Lut 2016, 19:00    Temat postu: Rozpatruję przeprowadzkę na Islandię - pytanie dot. kosztów Odpowiedz z cytatem

Dzień dobry,

tak jak napisałem w temacie - od pewnego czasu rozpatruję ewentualność przeprowadzki na Islandię. Moja emigracja nie będzie miała charakteru zawodowego. Moje motywy odnoszą się do sfery satysfakcji. Nie chcę nikogo wciągać niepotrzebnie w głębsze sfery. Powiem po prostu, że jestem już wieloma sprawami zmęczony i chciałbym osiąść w miejscu, gdzie cały ten mainstreamowy zgiełk, szum i wieczna nerwowość najzwyczajniej w świecie nie dociera.

Posiadam stały dochód (majątek: nieruchomości, depozyty bankowe) zapewniające mi miesięcznie kwotę w wysokości 15.000 pln. Jestem sam, żyję oszczędnie i dosyć skromnie. Rozsądnie rozdysponowuję środki i z pewnej perspektywy może nawet wydawać się, iż jestem nieco skąpy.

Zastanawiam się i proszę osoby zamieszkujące, pracujące i wydające swoje pieniądze na Islandii, o ocenę, czy samotna osoba jest w stanie utrzymać się za kwotę 15k pln miesięcznie w Reykjaviku? Interesuje mnie kupno niewielkiego, powiedzmy 140 metrów kwadratowych, domu gdzieś na obrzeżu. Standardowa eksploatacja samochodu, wydatki na internet, media, żywność, środki czystości, w razie potrzeby odzież itp.

Pozostaję dozgonnie wdzięczny,

iwalktheshadow
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Hyonuku

PostWysłany: 14 Lut 2016, 19:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czesc,
rozumiem i wspieram zamiary Twej ,dezercji, od swiata zlych ludzi Smile.
kwota 15.000pln w przeliczeniu na korony islandzkie to okolo 500.000isk co daje Ci mozliwosc bytowanai tutaj na naprawde satysfakcjonujacym poziomie. Rzecz jasna- kryteria co do prowadzenia sie i wegetacji uzaleznione sa od indywidualnych potrzeb kazdej jednsotki jednak daje Ci te wskazowki na podstawie egzystencji tutaj i funkcjonowania jako osoba samodzielna-samotna-pojedyncza, rezydujaca w Reykjaviku- a Twoje zapytanie konkretyzujesz wlasnie co do tego miasta.
jedna kwestiaß- czy Twoje zamierzenia oscyluja wokol KUPNA (jak sam ujales) czy wynajmu domu na obrzezu? to istotna sprawa do rozplanowania swego budzetu pod katem egzystencji w Islandii.
Powrót do góry
svavec
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
PostWysłany: 16 Lut 2016, 12:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wybierz sobie tanszy kraj i troche bardziej na poludnie tej planety Smile.
...bedzie taniej ,szybciej i cieplej .
Powrót do góry
svavec
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
PostWysłany: 16 Lut 2016, 15:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy czasami nie prowokujesz dyskusji Wink . Z dostepem do takiej kwoty to ,jako na singiel ,przezyjesz w kazdym kraju na siwecie ...wiec skad to pytanie , poniekad retoryczne chyba .
Bardziej zastanawia mnie fakt ,ze "nie zamierzasz przyjezdzac w sprawach zawodowych" ,czyli nie chcesz podjac pracy ?
Nie pracujac tutaj zarowno nie masz ubezpieczenia ,a wszelkie nieszczesliwe wypadki moga kosztowac , jak i musisz dostac pozwolenie na pobyt dluzszy niz turystyczny a kwota ktora masz do dyspozycji moze okazac sie zbyt niska dla przyznania takiego pozwolenia ."inwestora" chetnie by przyjeli , lecz kwota 15k do inwestycyjnych raczej nie nalezy .
Zacznij wiec od rozpatrzenia przyjazdu pod katem prawnym a nie finansowym .
Powrót do góry
iwalktheshadow

PostWysłany: 16 Lut 2016, 23:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hyonuku - dziękuję za wpis i wskazówki. Okazały się bardzo pomocne. Odpowiadając na Twoje pytanie - interesuje mnie kupno domu, aczkolwiek zdaję sobie sprawę, że w pierwszym okresie ten zamiar może zostać wyparty przez potrzebę wynajęcia czegoś w formie przejściowej.

svavec - Tobie również dziękuję, również za podzielenie się z nami Twoimi preferencjami klimatycznymi. Ja, wbrew powszechnym inklinacjom, preferuję spokojniejsze, chłodniejsze i znacznie bardziej pochmurne środowisko. Źle znoszę słońce i upały.
Nie wiem, w jakim celu miałbym prowokować dyskusję? Frekwencja nie jest tu zbyt duża, a ja jestem człowiekiem mającym na głowie znacznie ważniejsze kwestie, niż dziecinne trollowanie polskiego forum o Islandii. Również, wspomniana wyżej kwota dochodu miesięcznego jest kwotą stałą i nie przewiduję większych wahnięć (ani w jedną, ani w drugą stronę) w najbliższej przyszłości. Środki, którymi dysponuję, depozyty bankowe, wartość nieruchomości itp. (nie chcę się tutaj zagłębiać w szczegóły i nie widzę najmniejszego powodu, by to robić) są znacznie większe i jeżeli tylko stosowne organy po stronie Islandii upomną się o szczegółowy wykaz, to bez jakichkolwiek problemów wszystko wyszczególnię. Mój majątek jest jawny i nie pochodzi z tak zwanych "wątpliwych źródeł". Kwestię wizyty w ambasadzie jak najbardziej rozpatruję. Niebawem.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Pozostałe tematy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: