reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

..:::Kolej na Islandii:::...
Idź do strony Poprzedni  1, 2

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Różności dla Islandofilów
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Peterans

PostWysłany: 29 Lis 2004, 22:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie nie nie Very Happy
Mam gre Trainz Smile
Kolejki nie mam Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
szczecintram
Gość
PostWysłany: 11 Gru 2004, 22:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja się intereusję koleją, tramwajmi i wszystkim tym związanym autobusami też.
Oczywiscie na Isnadii koleji nie ma ale mogła by być np. z Rejkaviku/Keflaviku do Akurei może powsatła by piosenka "Trzech poasażerów pociąg wiózł od Rejkiaviku do Akueri..."
Pozdrawiam
P.S.
Ale jeżeli by powastała powinny obsługiwac ją EZT np. EZ62 bydgoskiej PESA.
Smile
Powrót do góry
Hubercik

PostWysłany: 13 Gru 2004, 8:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tym się z Tobą zgodzę..taka mała fajniusia kolejeczka to byłoby coś,widoki bylyby nieziemskie...heh się rozmarzyłem Very Happy
einar

PostWysłany: 13 Gru 2004, 10:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tu się mogę zgodzić. Może nie koniecznie od razu kolej w tradycyjnej formie ale odcinki turystyczne byłyby fajne. Tyle, że tory musiałaby iść właściwie wokół drogi numer 1 więc to troszkę bez sensu. A poprowadzenie torów przez środek wyspy byłoby niemożliwe. Nie tylko kosztowałoby majątek ale też zniszczyłoby przyrodę a przyroda islandzka jest cenniejsza niż nawet najwspanialsza kolej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jola

PostWysłany: 13 Gru 2004, 10:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Islandczycy lubia jezdzic samochodami, jakby byla kolej z pewnoscia malo by korzystali, a znowu tych turystow nie ma tyle zeby dla nich oplacalo sie kolej wybudowac (ale nad tym jeszcze by mozna sie zastanawiac). Jednak najwazniejszy argument za tym ze nie ma kolei - juz ktos pisal o tym zresztą - czeste trzesienia ziemi powodują że się linii nie buduje.
Powrót do góry
szczecintram
Gość
PostWysłany: 26 Gru 2004, 22:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sądzę że nie ma rzeczy niemożliwych i można by pobudowac kolej tak żeby nie zniszczyła przyrody (podkreślę i się zgodzę żadna kolej nawet najwspanialsza nie zastąpi przyrody o która trzeba dbać). Natomiast niestety ale to prawda że nawet jakby pobudować kolej to i tak prędzej czy później upadła by bo miała by bardzo mało pasażerów prawie tak jak PKP hehe
pozdrowiena Very Happy
Powrót do góry
einar

PostWysłany: 27 Gru 2004, 1:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szczecintram napisał:
można by pobudowac kolej (...) i tak prędzej czy później upadła

No to po co???
Powrót do góry
szczecintram
Gość
PostWysłany: 27 Gru 2004, 11:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No jest po to przeciez najpier powiedziałem że nie ma przeszkód technicznych a potem że są ekonimiczne.
pozd...
Powrót do góry
szczecintram
Gość
PostWysłany: 27 Gru 2004, 15:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przepraszam chciałem napisać ze są właśnie nie ekonomiczne bo firma obsługująca kolej upadła by przepraszam za pomyłkę Sad
Powrót do góry
archer

PostWysłany: 29 Sty 2006, 19:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie na islandi mlodzi islandczycy pytali z euforia czy w polsce jest kolej i czy w innych panstwach tez i czy da sie przejechac z jedego panstwa do drugiego koleja :-)

Bycmoze Jola ma racje ze nie korzystali by ale kolej dla samych islandczykow jest pewnego rodzaju atrakcja ( tak jak lasy )

Cos mi sie obilo o uszy ze kiedys na Islandi byla kolej ( tzn kilku nasto czy dziesiecio kilometrowy odcinek ) niestety bardzo bardzo dawno temu i nie przyjela sie ale na pamietake tego chyba gdzies zostawli taki pomniek lokomotywa stojaca na chyba 15 m torow ( moze to ten 1% o ktorym byla mowa wczesniej lol )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
PostWysłany: 31 Sty 2006, 1:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co ja wiem. A wiedza moja na temat kolei na Islandii pochodzi od Islandczyków, to kolej była używana do budowy portu w Reykjaviku. Jak wybudowali port to rozebrali tory i zostawili jedna ciuchcie lol
archer

PostWysłany: 1 Lut 2006, 3:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

viking napisał:
Z tego co ja wiem. A wiedza moja na temat kolei na Islandii pochodzi od Islandczyków, to kolej była używana do budowy portu w Reykjaviku. Jak wybudowali port to rozebrali tory i zostawili jedna ciuchcie lol

No to pewnie mowimy o tym samym Very Happy
na oczy tego nie widzialem ale widzialem gdzies pocztowke z koleja oslandzka ( czyli ciuchcia i kilkanacie metrow torow lol )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Grazyna

PostWysłany: 3 Lis 2007, 20:22    Temat postu: Jarnbrautin i Reykjavik Odpowiedz z cytatem

Taki tytuł ma broszurka poświęcona temu tematowi. Pierwszy raz ruszyła 17 kwietnia 1913 roku. Pracowali na niej długo dwaj panowie: Gudmundur Gudmnsson i Pall Asmundsson.Lokomotywa miała wymiary 4,9 m długości i 3 m wysokości ważyła 15 ton
kriz_dux

PostWysłany: 3 Lis 2007, 21:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

być może mieliby kolej gdyby zajęli ich Niemcy, a nie Brytyjczycy w czasie II wojny światowej Wink
jak wiemy północna i zachodnia Polska zawdzięcza zaborowi pruskiemu gęstą sieć kolejową ;>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Różności dla Islandofilów Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Skocz do: