reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna

ICELAND.PL :: Islandia - strona g艂贸wna portalu

ZANIM CO艢 NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEI KTO CI OBRA疉 LUB MIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U縴tkownicyU縴tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   

Por贸d na Islandii
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 96, 97, 98 ... 314, 315, 316  Nast阷ny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> 呕ycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
Magda77

Do潮czy: 10 Lip 2008
Posty: 67
PostWys砤ny: 6 Gru 2008, 23:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Becia upomnij si臋 o t膮 kas臋 u swojego pracodawcy, ja dzwoni艂am do ksi臋gowo艣ci i ju偶 mi przelali Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
LUCYNA86
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 1
Do潮czy: 15 Wrz 2008
Posty: 104
Sk眃: Hafnariorður
PostWys砤ny: 7 Gru 2008, 0:28    Temat postu: þ Odpowiedz z cytatem

hej dziewczyny ja nie rozumiem chodzi wam o maciezynskie ze bedzie wyplacone 15 grudnia czy o bonus swiateczny z pracy??? fajnie by bylo jak by wyplacili maciezynskie przed swietami:)?
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email Numer GG
dariuszr

Do潮czy: 22 Sty 2008
Posty: 343
PostWys砤ny: 7 Gru 2008, 0:50    Temat postu: Re: Odpowiedz z cytatem

pazura0311 napisa:
witam
zupe艂nie jestem zielony moja 偶ona bedzie w po艂owie lipca rodzi膰 chcia艂bym si臋 poradzi膰 co najlepiej wynaj膮膰 w rejkiaviku bo chcemy przed terminem porodu jecha膰 do rejkiaviku 偶eby tam urodzi艂膮 bo s艂ysza艂em 偶e w 7 miesi膮cy nie wezm膮 kobiety na samolot

Kilka lat temu moja 偶ona lecia艂a samolotem z Is do Pl i by艂a w ci膮偶y z pocz膮tkiem 9-ego miesi膮ca ,ale przed lotem przesz艂a badania i lekarz wyda艂 zgode na lot a teraz moze przepisy si臋 zmieni艂y Question Question Question
_________________
Pozdrawiam
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
maka-rena

Do潮czy: 27 Wrz 2008
Posty: 102
PostWys砤ny: 7 Gru 2008, 3:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak, zmieni艂y... mog膮 lata膰 przysz艂e mamy do 7-go miesi膮ca.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
lew
=konto odzyskane=
Do潮czy: 17 Lip 2008
Posty: 147
PostWys砤ny: 7 Gru 2008, 12:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja polecam skontaktowa膰 si臋 telefonicznie z liniami kt贸rymi chcecie lecie膰. Ka偶de maj膮 inaczej w swych przepisach. Je艣li chodzi o linie islandzkie icelandexpress do 34 tyg. ci膮偶y zabieraj膮 na pok艂ad z za艣wiadczeniem od lekarza, 偶e nie ma przeciwwskaza艅 do lotu. Dodatkowo trzeba mie膰 przy sobie dokument kiedy jest planowany termin porodu. Wi臋cej info:
Link do info icelandexpress:
http://www.icelandexpress.com/flight_info/help_centre/questions_and_answers/?ew_news_onlyarea=&ew_news_onlyposition=992&cat_id=73&ew_992_a_id=30&news_category_id=8
Arrow Arrow Arrow
"Pregnant women may travel without restrictions up until the 27th week of their pregnancy.
Between the 28th and 34th week of pregnancy, a doctor's certificate is required that permits the woman to make the trip in question and provides details of the expected date of delivery.
Women in their 35th week or more of pregnancy are not allowed to travel with Iceland Express.
It is the responsibility of the passenger to show her pregnancy certificates at check-in, or whenever requested. "

Pisz臋 tylko o icelandexpress bo nie wyobra偶am sobie ci臋偶arnej mamy czy mam z malutkim dzieckiem kt贸re maj膮 po drodze przesiadki. Szczerze te偶 tego odradzam. Wi臋cej info. dla mam o locie z dzieckiem:
http://www.icelandexpress.com/flight_info/help_centre/questions_and_answers/?news_category_id=8
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
ASIA81
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 1 (dublowanie og艂osze艅)
Do潮czy: 30 Pa 2007
Posty: 46
Sk眃: GRENSASVEGUR
PostWys砤ny: 7 Gru 2008, 22:04    Temat postu: pytanko o po艂o偶n膮 Odpowiedz z cytatem

cze艣膰 dziewczyny:) mo偶e kt贸ra艣 z Was mieszka w okolicy Grensasvegur i wie gdzie powinnam szuka膰 mojej polo偶nej??? Podobno jest to uzale偶nione od miejsca zamieszkania???? jestem w 4 miesi膮cu ci膮偶y, mialam ju偶 2 (prywatne wizyty u lekarza) i teraz musz臋 chodzi膰 do polo偶nej......pozdrawiam wszystkie mamusie te przyszle rownie偶 Very Happy
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
luiza

Do潮czy: 09 Pa 2006
Posty: 151
PostWys砤ny: 8 Gru 2008, 1:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Asia81 w okolicach Grensasvegur jest przychodnia niedaleko hryfingu silowni.tam nawet polozna jest polka.powodzenia w szukaniu Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
ASIA81
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 1 (dublowanie og艂osze艅)
Do潮czy: 30 Pa 2007
Posty: 46
Sk眃: GRENSASVEGUR
PostWys砤ny: 8 Gru 2008, 8:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzi臋kuj臋 艣licznie za odpowiedz Very Happy
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
kathyn

Do潮czy: 06 Mar 2006
Posty: 44
Sk眃: Mosfellsbaer
PostWys砤ny: 8 Gru 2008, 17:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam do sprzedania ciuszki dla dziewczynki roz/50-56 , 3 pajacyki, 2 czapeczki, 2 sztk spioszk贸w, 8 sztk bod贸w, 5 szk kaftanik贸w wszystkie- 2.000
przewijak z materacykiem dla dziecka za 4.000
tel.6614279
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
LUCYNA86
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 1
Do潮czy: 15 Wrz 2008
Posty: 104
Sk眃: Hafnariorður
PostWys砤ny: 10 Gru 2008, 20:58    Temat postu: þ Odpowiedz z cytatem

HEJ DZIEWCZYNY MAM TAKIE PYTANKO CZY MOZE KTORAS Z WAS WIE JAKI PLYN MOGE TUTAJ KUPIC DO WYBIELANIA KOSZUL BO MAM BIALA KOSZULE RAZEM Z KAMIZELKA ONA JEST (WSZYTA CZARNA)I WYPRALAM JA Z INNYMI BIALYMI KOSZULAMI I WSZYSTKIE ZAFARBOWALY NA LEKKO ROZOWY KOLOR UZYWALAM VANISH CRISTAL WHITE ALE NIC NIE POMOGLO, CZY MOZE KTORAS MA JAKIS SPOSOB NA TO BARDZO DZIEKUJE
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email Numer GG
MalgosiaK

Do潮czy: 29 Wrz 2008
Posty: 32
PostWys砤ny: 10 Gru 2008, 22:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Wszystkie Mamusie.
Jestem w 5tygodniu ci膮偶y(licz膮c od pierwszego dnia ostatniej miesi膮czki). My艣l臋, 偶e chyba ju偶 najwy偶szy czas 偶eby si臋 zg艂osi膰 do lekarza na potwierdzenie jej, szczeg贸lnie je艣li od tygodnia mam takie dziwne silne skurcze(podobne mialam zawsze przed okresem zaraz po ktorych odrazu pojawia艂o sie krwawienie miesi膮czkowe) i wydaje mi si臋, 偶e to troszke nie normalne, 偶e one s膮 i tak d艂ugo trwaj膮... Pewnie jestem troszke przewra偶liwiona, ale po prostu martwi臋 si臋...
Tak偶e moje pytanie brzmi gdzie dok艂adnie znajd臋 moj膮 przychodni臋?? Mieszkam na 203 Kopavogur.
Dzi臋kuj臋 艣licznie za odpowied藕.
Pozdrawiam.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
dorcia_4

Do潮czy: 24 Cze 2007
Posty: 117
Sk眃: ...
PostWys砤ny: 10 Gru 2008, 23:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Twoja przychodnia jest ko艂o basenu a dok艂adnie w tym samym budynku co netto tylko wej艣cie jest z drugiej strony. Tam zapewne b臋dziesz mia艂a po艂o偶n膮. Bardzo mi艂a babeczka, te偶 am nale偶e Very Happy Natomiast je艣li chodzi o wizyte u ginekologa to musisz i艣膰 do domus medica, prywatnie.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
askonka123

Do潮czy: 30 Pa 2008
Posty: 22
PostWys砤ny: 11 Gru 2008, 21:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam pytanie, czy znacie jakiegos dobrego ginekologa aby nie z domus medica
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
mgj

Do潮czy: 25 Wrz 2007
Posty: 58
Sk眃: Kopavogur
PostWys砤ny: 11 Gru 2008, 21:49    Temat postu: ... Odpowiedz z cytatem

W przychodni na Lagmula 5, tel. 590 92 00. To starszy, bardzo mily Pan, nazywa sie Olafur Hakansson. Ma tez bardzo dokladnie USG.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
pinki

Do潮czy: 12 Gru 2008
Posty: 18
PostWys砤ny: 13 Gru 2008, 22:26    Temat postu: ... Odpowiedz z cytatem

Hej czyta艂am wcze艣niej ze jest mozliwy por贸d w polsce i pobieranie zasi艂ku maciezynskiego z islandii... w lutym minie rok jak tu jestem... jestem w 6 miesi膮cu ci膮zy i zastanawiam czy to mozliwe zebym posz艂a na urlop lub zwolnienie z艂ozy艂a wniosek do maciezynskiego i wroci艂a do polski i tam urodzi艂a... jesli ktos moze mi odpowiedziec to bardzo dziekuje... bede rowniez wdzieczna za wskazowki co do maciezynskiego bo szczerze to jestem zielona
_________________
j臋zykj臋zykj臋zyk
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
luiza

Do潮czy: 09 Pa 2006
Posty: 151
PostWys砤ny: 14 Gru 2008, 10:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pinki jedna moja znajoma taka dalsza tak zrobila ale to bylo jakis czas temu .jak byla w ok 7 czy 8 miesiacu ciazy pojechala do Polski tam rodzila i brala macierzynski z Islandii.zbierala jakies dokumenty ktore wystawil jej pracodawca.wydaje mi sie ze jest to caly czas mozliwe
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
lew
=konto odzyskane=
Do潮czy: 17 Lip 2008
Posty: 147
PostWys砤ny: 14 Gru 2008, 11:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pinki
Je艣li chodzi o macierzy艅ski to ju偶 spokojnie mo偶esz zacz膮膰 kompletowa膰 dokumenty. Co jest potrzebne:
1.Dok. od lekarza z przewidywanym terminem porodu.
2.Dok. wype艂niony przez pracodawc臋
3.Dok. wype艂niony przez rodzic贸w wybieraj膮cego si臋 na urlop macierzy艅ski
4.Dwa ostatnie lojny- paski wyp艂at
5. Tax card- kartapodatkowa
Tu znajdziesz druki do pobrania dla ojca i matki.
http://www.faedingarorlof.is/umsoknir--eydublod/application-for-payments-from-the-childbirth-leave-fund/
Ja polecam uda膰 si臋 do urz臋du pracy, tam s膮 druki i mi艂e Islandki kt贸re z ch臋ci膮 pomog膮 Wam wype艂ni膰 dokumenty i odpowiedz膮 na wasze pytania.
A teraz co do porodu w Polsce.
Ja by艂am w identycznej sytuacji wi臋c wszelkie info. jest "艣wie偶e". Do 34 tyg. ci膮偶y mo偶esz wraca膰 Icelandexpresem do Polski maj膮c za艣wiadczenia od swej po艂o偶nej o terminie porodu i 偶e wszystko jest ok. Mo偶na tam rodzi膰 ale......
Dzwoni艂am do NFZ i powiedziano mi 偶e nasze EKUZ niebieska karta ubezpieczeniowa kt贸r膮 mam nadziej臋 偶e masz i koniecznie zabierz z sob膮 nie obejmuj臋 bezp艂atnego porodu. Karta obejmuj臋 tylko leczenie z konieczno艣ci i nag艂e wypadki a por贸d jest planowany itd. No chyba 偶e urodzi艂aby艣 przed czasem (przed 37 tyg.). Jedyn膮 mo偶liwo艣ci膮 by艂 druk E112 kt贸ry za艂atwia si臋 tu w ubezpieczalni. Zezwala on na kontynuacj臋 leczenia za granic膮. I tu kolejne schody bo niestety nie uda艂o mi si臋 tego druku za艂atwi膰. Mo偶e przez ten kryzys(Islandia musia艂aby za wszystko zap艂aci膰) a mo偶e mia艂am s艂abe wyja艣nienie czemu chc臋 rodzi膰 w Polsce. Dosta艂am decyzj臋 odmown膮. Jednak s艂ysza艂am 偶e s膮 kobiety kt贸re rodzi艂y tylko na niebiesk膮 kart臋 lub nie wymagano od nich 偶adnych dokument贸w w kraju. Je艣li bardzo Ci zale偶y to mo偶e spr贸buj odby膰 t臋 sam膮 drog臋 co ja (tw贸j szpital w Polsce, wasz rejonowy NFZ, druk 112...itd)a mo偶e si臋 uda.
Powodzenia!!!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Basia6

Do潮czy: 14 Sie 2008
Posty: 34
PostWys砤ny: 14 Gru 2008, 12:32    Temat postu: Ciaza i pytanie Odpowiedz z cytatem

Mam Pytanie,a mianowicie chodz mi o to czy jak zasz艂am w ciaze przed wypowiedzeniem,i je podpisa艂am nie wiedzac ze bede mama,to czy mozna to cofnac?Dowiadywa艂am sie u wielu zrode艂,i nikt tak naprawde nie potrafi艂 mi odpowiedziec.Prosze o odpowiedz...Dziekuje i pozdrawiam..
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
zuzula666

Do潮czy: 05 Lut 2008
Posty: 410
Sk眃: Reykjawik
PostWys砤ny: 14 Gru 2008, 16:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A by艂a艣 przynajmniej w 12 tyg podczas tego wypowiedzenia??
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
pinki

Do潮czy: 12 Gru 2008
Posty: 18
PostWys砤ny: 14 Gru 2008, 16:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzekuje wam za odpowiedz... ale chodzi o to ze ja jestem tutaj sama... moj ch艂opak wyjecha艂 do polski i boje sie ze bedzie robi艂 problemy co do wyrobienia paszportu... niebieskiej karty nie mam... i nie wymagano odemnie zadnych drukow... w polsce jestem wpisana w ubezpieczenie moich rodzicow...a tutaj mam ubezpieczenie z racji czasu pracy tak mi sie przynajmniej wydaje... mowiac szczerze to nie mam pojecia co powinna zrobic... mam w maju skoncze 19 lat moja pierwsza ciaza... wiadomo... rodzice nie moga przyjechac bo pracuja w polsce... ciezka sytuacja
_________________
j臋zykj臋zykj臋zyk
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> 呕ycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 96, 97, 98 ... 314, 315, 316  Nast阷ny
Strona 97 z 316

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chi駍ka, tajska, indyjska, japo駍ka, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron